OGŁOSZENIA NIERUCHOMOŚCI


Sprzedaż - Kupno - Wynajem

Dom na sprzedaż (256 m2) - Straszyn.

'.$this->advertisement->advertisementType.' '.$this->advertisement->propertyType.' powrót
 Cena › 999000 zł
 Typ nieruchomości › dom
 Powierzchnia › 256 m2
 Województwo › pomorskie
 Miejscowość › Straszyn
 Ulica i nr › ul. Spokojna 10

Opis nieruchomości

KU PRZESTRODZE!
"KOT W WORKU"

Szanowni Państwo, bądźcie uważni w trakcie oględzin sprzedawanej nieruchomości. Zbycie tego obiektu odbywać się może z naruszeniem zasad uczciwości. Zamieszczony opis nieruchomości nie zawiera informacji o istotnej nieprawidłowości budowlanej obiektu położonego w Straszynie przy ul. Spokojnej 10 w postaci wadliwie wykonanego w trakcie budowy złącza pomiędzy budynkiem głównym i jego częścią tarasową, skutkującej stałymi i intensywnymi przeciekami wody deszczowej i śniegowej do wnętrza obiektu oraz wysokim zawilgoceniem i tym samym osłabieniem i zagrzybieniem elementów konstrukcji budynku. Usunięcie zawilgocenia i zagrzybienia jest konieczne, gdyż stwarza istotne zagrożenie dla zdrowia osób przebywających i zamieszkujących w budynku.
Weryfikacja faktycznego stanu dopuszczonej nieprawidłowości, jej skutków i istniejącego zagrożenia dla zdrowia mieszkańców przedmiotowej nieruchomości wymaga powołania rzeczoznawcy w zakresie fundamentów i konstrukcji budowlanych oraz zastosowania specjalistycznego sprzętu do pomiaru wilgotności i izolacyjności termicznej budynku, a także uzyskania opinii SANEPID-u odnośnie stopnia zagrożenia grzybiczego.
Właściciele nieruchomości mają świadomość istniejącej sytuacji, gdyż uczestniczyli w procesie budowlanym i osobiście odczuwają przez 9 lat skutki istniejącej nieprawidłowości. Pełną wiedzę w tym zakresie powinny posiadać również wszystkie osoby zainteresowane nabyciem nieruchomości. Naszym obowiązkiem i powinnością jest zadbanie o to, aby tak się stało.
Przedmiotowa nieprawidłowość nie została zlikwidowana przez właścicieli w okresie użytkowania obiektu i prawdopodobnie nie zostanie przez nich zlikwidowana w przyszłości ze względu na bardzo wysoki koszt związanych z tym prac budowlanych (które mogą sięgać nawet kwot porównywalnych do 1/3 wartości budynku) i ich skomplikowaną sytuację finansową.
Nabywca nieruchomości w każdym przypadku ma 5 lat na wystąpienie przeciwko zbywcy z roszczeniem o usunięcie ujawnionych wad i zapłatę ewentualnego odszkodowania z tego tytułu.
W przypadku zbycia nieruchomości nasze intencje znajdą wyraz w przekazaniu stosownych informacji nowym właścicielom i zapewnieniu im w razie potrzeby usług firmy specjalistycznej (z niezbędnym sprzętem) i rzeczoznawcy oraz opieki prawnej w zakresie wystąpienia z roszczeniem o usunięcie wad i/lub roszczeniem odszkodowawczym za nienależyte wykonanie umowy sprzedaży.
Bądźmy uczciwi i uważni - gdyż ludzie są naprawdę różni …

Z poważaniem, Piotr i Katarzyna K.

 Zdjęcia obiektu

Kliknij na miniaturę, aby powiększyć wybrane zdjęcie .
  - Straszyn

Opis działki

kanalizacja miejska
prąd

Okolica

spokojna okolica

Lokalizacja na mapie

Poniżej znajduje się mapa z zaznaczonym miejscem, gdzie znajduje się oferowana nieruchomość.

Ładowanie mapy...

Dane kontaktowe

Poniżej znajdują się dane umożliwiające kontakt z osobą oferującą nieruchomość.

 Telefon kom. › 691075307
 Wyślij wiadomość ›
 Kod ›
59474d
 Przepisz kod ›
 Twój e-mail ›

Wyświetleń oferty: 1587

Regulamin | O nas | Polityka prywatności
Serwis bezpłatnych ogłoszeń nieruchomości nie odpowiada za ogłoszenia.